Якщо спину не розігнути
/ Ваше разрешение экрана: px

Хвороби хребта настільки поширені, що практично кожна людина в своєму житті рано чи пізно дізнається, що це таке.

Є, наприклад, така статистика: з тисячі хворих, які звернулися до лікаря з болями в хребті, 400 направляються в лікарню, 30 пацієнтів залишаються там для обстеження і лікування, а п'яти з них доводиться робити операцію.

Причому такі недуги однаково поширені у пацієнтів різних вікових груп, а зростання їхньої кількості, пов'язаний зі старінням організму, дуже незначний.

Що ж стосується поділу за статевою ознакою, то чоловіки страждають від болів у спині в два рази частіше, ніж жінки.

Фахівці пояснюють це анатомо-фізіологічними особливостями, а також тим, що багато представників сильної половини зайняті важкою фізичною працею.

Занепокоєння лікарів викликає той факт, що більшість пацієнтів приходить до них на прийом, коли хвороба знаходиться вже на серйозній стадії розвитку, що свідчить про легковажному ставленні людей до здоров'я.

Якщо ж говорити конкретно про остеохондрозі, то статистика звернень до лікаря з цією недугою становить в середньому 20 відсотків від загального числа потенційних хворих.

А приходять вони, як говорилося вище, коли стає зовсім важко, несила.

Обивателі у всі часи давали остеохондрозу різні назви - простріл, радикуліт, відкладення солей і т.

д.

Однак справжнє захворювання - це все ж остеохондроз, що в перекладі з давньогрецького означає osteon - кістка - chondros - хрящ.

Таким чином, це захворювання кістки і хряща, а про солях тут немає і згадки.

Зазвичай болі, пов'язані з остеохондроз грудного відділу хребта, носять тривалий характер.

Поширення болю при цьому часто відбувається по типу міжреберної невралгії, крім того, біль може віддавати під лопатку.

Саме з цієї причини лікарі нерідко підозрюють у таких пацієнтів інфаркт.

Різниця ж між та ішемічною хворобою серця і міжреберної невралгією полягає в тому, що при остеохондрозі у хворого буває нормальна електрокардіограма, немає симптомів серцевих хвороб (блідість, синюшність, землистість шкірних покривів, холодний піт і т.

д.

).

Якщо ж провести пальпацію відповідних хребців, то при остеохондрозі виявляється локальна болючість в області проходження нервів.

Біль у грудях може викликати також і пневмонія.

Однак на відміну від грудного остеохондрозу у неї немає чіткої локалізації, а на перший план виходять явні ознаки легеневих захворювань - кашель, лихоманка і т.

д.

Нерідко при грудному остеохондрозі міжреберна невралгія супроводжується оперізувальним лишаєм - бульбашкова нашкірна лихоманка, збудником якої є вірус герпесу.

При такому розвитку клінічної картини до сильних радикулитным болю приєднується печіння і болісний свербіж, який виникає від лопаються і мокнучих бульбашок.

Нерідко піднімається температура, що відбувається із-за отруєння організму вірусними токсинами.

Герпес вражає зону невралгії, тому що при радикуліті порушується нервова провідність і регуляція обміну речовин у тканинах.

В результаті падає тканинний імунітет і шкірні покриви стають беззахисними перед вірусами, в тому числі, герпесом.

Без кваліфікованої допомоги спеціалістів у такому разі точно не обійтися.