1 грудня Всесвітній день боротьби зі Снідом
/ Ваше разрешение экрана: px

В перший день зими на всій планеті щороку відзначається Всесвітній день боротьби зі Снідом /World AIDS Day/.

У цьому році він проходить під девізом: «Я користуюся своїми правами.

Зупиніть СНІД.

Виконайте обіцянки».

На сьогоднішній день епідемія ВІЛ/Сніду продовжує залишатися однією з найважливіших медичних і соціальних проблем.

Саме тому для її вирішення необхідні не тільки зацікавленість влади і працівників охорони здоров'я, але й громадських організацій і громадянського суспільства.

Глобальною метою Дня, що відзначається з 1988 року, є підвищення обізнаності про ВІЛ/Снід і демонстрація міжнародної солідарності перед обличчям пандемії.

В цей день партнерам з державного і приватного сектора надається найбільш реальна можливість поширити інформацію про статус пандемії і сприяти прогресу у профілактиці та лікуванні ВІЛ/Сніду, а також догляд за хворими людьми в країнах з високою поширеністю цієї хвороби в усьому світі.

Девіз Всесвітнього дня боротьби зі Снідом 2010 року звертає особливу увагу на необхідність дотримання прав ВІЛ-інфікованих на отримання зберігає життя високоактивної антиретровірусної терапії, доступ населення до всіх необхідних видів діагностики і профілактики ВІЛ-інфекції, підвищення толерантності до представників найбільш уразливих груп населення, залучених в епідемію, а також зниження стигматизації та дискримінації ВІЛ-інфікованих та членів їх сімей.

За даними ООН заходи, що вживаються світовим співтовариством у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції почали приносити відчутний результат: кількість нових ВІЛ-інфікованих стабільно знижується, протягом всього п'яти років доступність терапії при ВІЛ?інфекції збільшилася в десять разів, знизилася і смертність від захворювань, викликаних ВІЛ-інфекцією.

Однак, в масштабах всієї планети кількість людей, інфікованих ВІЛ продовжує зростати.

У Росії, за даними Росспоживнагляду, на 1 жовтня 2010 р.

виявлено понад 568 тис.

ВІЛ-інфікованих, з них 4,8 тис.

дітей у віці до 15 років.

За даними моніторингу за 9 місяців 2010 року зареєстровано 39,8 тис.

випадків інфікування, що на 4,8% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

В останні роки спостерігається тенденція зменшення частки молоді серед вперше виявлених інфікованих ВІЛ, відзначили в Росспоживнагляді.

Так, у 2000 р.

на частку підлітків і молоді припадало 24,7% знову виявлених випадків ВІЛ-інфекції, в 2009 р.

- 2,9%, у віковій групі 20-30 років - 64,4% в 2004 р.

і 46,8% у 2009 році, що непрямим чином свідчить про ефективність профілактичної роботи, проведеної спільно закладами охорони здоров'я та освіти.

Однак, зареєстровано зростання випадків інфікування у віці 30 - 40 років з 9% у 2000 р.

до 36,9% у 2009 році.

Знання про ВІЛ - перший крок на шляху до запобігання поширення вірусу, у зв'язку з чим необхідно зосередити зусилля на освітніх програмах для населення, особливо для молоді, забезпечивши їх знаннями про ВІЛ-інфекції.

На заметку...
Облако тегов